Tunni kokkuvõte: plastiliinist aplikatsiooniga mai lilled. Tunni kokkuvõte: plastiliinist aplikatsioon “Suvises metsas”. V. Dahli sõnaraamat

Tunni kokkuvõte ettevalmistusrühmale
Autor: MBDOU “Lasteaed nr 8” Tundrovitšoki õpetaja
Kondrja Victoria Igorevna
Norilsk, Krasnojarski piirkond

Eesmärgid:

· Õpetage lapsi plastiliinist lille vormima, andma edasi selle iseloomulikke jooni: kroonlehtede kumerad servad.

· Tugevdada kogu käe ja sõrmede liigutusi kasutades esemeid või nende osi ümaraks, ovaalseks vormida. Kasutage vart õiele hiilguse lisamiseks, tehke lehtedele lõiked.

· Arendada sidusat ja väljendusrikast kõnet.

· Arendada oskust hinnata oma suhtumist kaaslaste positiivsetesse ja negatiivsetesse tegudesse.

· Kasvatage teistesse sõbralikku, viisakat suhtumist.

· Loo arendustegevuseks sõbralik õhkkond.

· Arendage loovust, visadust, täpsust ja viige alustatu lõpuni.

Eeltöö: tutvumine V. Katajevi teosega “Lill - Seitse lille”, ümberjutustamine, teose illustratsioonide uurimine.

Metoodilised tehnikad: lille vaatamine; kunstiline väljendus, küsimused, vestlus; laste tööd vastavalt õpetaja selgitusele; sõrmede võimlemine; ülevaade ja analüüs, kokkuvõte.

Tunni materjal: Lill - seitsmeõieline ; õhupall kirjaga; värviline papp, plastiliin 7 värvi, salvrätikud, virnad, lauad igale lapsele, näidis.

Tunni käik:

Rühma kaasatakse lapsed koos õpetajaga.

Koolitaja:

Kellegi leiutatud

Lihtne ja tark.

Kohtumisel öeldakse "Tere hommikust"!

Tere hommikust päikesele ja lindudele,

Tere hommikust naeratavatele nägudele,

Ja kõik muutuvad lahkeks ja usaldavaks!

Tere hommikust võib kesta õhtuni!

Kasvataja: Poisid, vaadake, kui palju meil külalisi on. Ütleme neile tere.

Lapsed lähevad külaliste juurde ja ütlevad neile peopesad ulatades tere

Koolitaja: Kas teie külaliste peopesad on soojad? (laste vastused)

Jah, meie külalised on lahked ja jagavad teiega oma soojust, igaühel meist on oma “Hea” tee. Kuhu teie "hea" tee teid viib? (Laste vastused...) Minu “Hea” tee viib mind iga päev sinu lasteaeda. Sellel teel leidsin selle palli. Ja pall pole lihtne, sellel on kiri. (Võtab kirja lahti ja loeb selle läbi)

Koolitaja: Meie jaoks on siin ülesanne "Ütle sõna." Ma alustan ja teie lõpetate, vastake ühehäälselt.

· Soojast sõnast sulab isegi jääplokk... (aitäh)

· Vana känd läheb roheliseks, kui kuuleb... (tere pärastlõunal)

· Kui sind narritakse naljade pärast, siis ütled... (vabandage, palun)

· Kui sõber on hädas,... (aita teda)

· Lahendage vaidlusi sõnadega...(mitte rusikatega)

Ärgem unustagem kunagi häid ja viisakaid sõnu. Ütleme neid üksteisele sagedamini. Rääkige sõbralikult, õrnalt, vaikselt. Inimesele silma vaadates ja naeratades, sest naeratus teeb sünge päeva helgemaks.

Koolitaja: Täna valmistasin teile üllatuse! Kas soovite teada, milline?

Lapsed: Jah! Kindlasti!

Koolitaja: No vaata siis! (Eemaldab keebi ja paljastab kroonlehtedega varre) No vau! Lill on kaotanud oma kroonlehed. Kas oskate arvata, mis muinasjutust see lill pärit on?

Lapsed: JAH “Lill – seitsmevärviline”

Koolitaja: Kontrollime seda kohe! Siin on põrandal laiali mitmevärvilised kroonlehed ja neil on kirjad. Kogume need kokku ja vaatame, mis sõna saame (KINDLUS).

Kehalise kasvatuse minut:

Üks kaks kolm neli viis,

Kõik on nii vajalikud

Kas sa ei arva, et kroonlehed on kindlas järjekorras? Milles? (7 vikerkaarevärvi). Nimetagem neid: Iga (punane) jahimees (oranž) tahab (kollane) teada (roheline), kus (sinine) faasan (lilla) istub.

Kellele kinkiksite sellise headuse lille?

Lapsed: Sõbrad, vanaema, vend, õde......

Koolitaja: Sõbrad on toredad, aga sinu kõige tähtsam sõber on su ema! Teeme talle sellise imelise headuse lille?!

Lapsed: Lapsed istuvad laudade taga.

Koolitaja: Valmistame plastiliinist ilusa seitsmeõielise lille. Millistest osadest see koosneb? (Südamik, kroonlehed, vars, lehed). Mida on vaja teha, et saada lille südamik? mis tehnikat me kasutame? (Näpistage plastiliinist väikesed tükid, rullige pallideks ja seejärel lapikuks). Kinnitame selle kartongi külge.

Mis on veel puudu, et meie lill näeks välja nagu tõeline? Mis kujuga lehed on? (Pikk, õhuke). Kuidas me need skulptuurime? (Ruulime õhukese pika lehe sirgete käteliigutustega nii, et see muutuks lamedaks, lamendades seda. Nüüd teeme madalad lõiked virnas, keskelt iga servani.) Nüüd tuleb vaid lehed kinnitada. oksad.

Kas meil on veel midagi puudu? Mida? Täpselt nii, vars. Kuidas me seda skulptuurime? (rulli sirgete käeliigutustega õhuke pikk “vorst”, lamedaks ja liimi kartongile).

Mõelge, milliseid sõnu kasutate "Hea" lille kinkimiseks (küsige 2-3 lapselt)

Kokkuvõtteks:

Koolitaja: Nüüd saame sina ja mina oma emadele rõõmustada, kinkides neile käsitsi valmistatud “Hea” lille. Hästi tehtud!

Valminud tööde näitamine külalistele. Lillede vaatamine, lastetööde näitus.

Rakendus plastiliinist "Nartsissid", "Tulbid"

Pealekandmine plastiliinist “Nartsissid”

(plastiliiniograafia)
Smirnova Tatjana Vladimirovna, koolieelse õppeasutuse lasteaia nr 326 “Rucheyok”, Volgogradi õpetaja.

Meistriklass on mõeldud vanemas koolieelses eas (6-7 aastat) lastele, koolieelse lasteasutuse õpetajatele, täiendusõpetajatele ja lapsevanematele.

Eesmärk: kingitus 8. märtsi pühaks, kaunistus lasteaiarühmale, meisterdamine näitusele.

Sihtmärk: nartsisside välise struktuuri iseloomulike tunnuste idee kunstiline kehastus tehnoloogia abil - plastilineograafia.

Ülesanded:
- parandada plastiliiniga töötamise tehnikat, jaotada plastiliin ühtlaselt pinnale, kinnistada “värvivenitamise” tehnikat;
- aidata kaasa teadmiste laiendamisele kevadlillede mitmekesisuse kohta, kujundada kompositsioonioskusi, arendada sensoorset sfääri, loovat kujutlusvõimet, esteetilist taju, sõrmede peenmotoorikat;
- kasvatada hoolivat suhtumist loodusesse, uudishimu ja oskust üksteisega koostööd teha.

Materjalid:
- plastiliini komplektid (tavaline, pall);
- tahvel modelleerimiseks, virna;
- pabertaskurätik;
- valge papp.


Nartsisside kohta
Nartsiss on õrn kevadine lõhnav lill. Nartsiss jõudis Euroopasse Väike-Aasiast ja sai populaarseks Inglismaal. Lillede teaduslik nimetus tähendab joovastavat lõhna, mis võib isegi peavalu tekitada.
Nartsisside kodumaa on Lõuna-Euroopa, Vahemere riigid (eriti Hispaania, Portugal).
Nartsiss on üks väärtuslikemaid kevadisi ilutaimi. Seda taime kasutatakse laialdaselt istutamiseks lillepeenardesse, rühmadena muruplatsidele, lõikamiseks, forsseerimiseks ja ka talvel potikultuurina kasvatamiseks.
Nartsiss on vara õitsev lill, mis õitseb ja kannab vilja kevadel ja suve alguses.
Nartsisside lehed on basaal-, lineaarsed, tumerohelised ning olenevalt sordist võivad need olla erineva pikkuse ja laiusega. Struktuuri järgi koosneb nartsissiõis kuue labaga torukujulisest pärandist, pära sees on võra, võra sees kuus tolmukat. Sibulad on piklikud, pirnikujulised ja kaetud paksu pruuni kestaga.
Sibula põhjast kasvavad juured arenevad kõige intensiivsemalt sügisel ja surevad igal aastal. Nartsissiõied on lihtsad ja kahekordsed, istuvad kilega kaetud lehtedeta vartel. Nartsisside õitsemine algab mai esimesel poolel ja lõpeb juunis.
Nartsissiõite suure mitmekesisuse annab võra kuju, suurus ja värvus (valge, kollane või kahevärviline).
Perekonda Narcissus kuulub 40 liiki, mis kuuluvad amaryllise perekonda.

Edusammud


2. Joonista nartsissiõied virna, eemalda ettevaatlikult liigne plastiliin.


3. Võta kahvatukollane keraplastiliin ja värvi üle esimese nartsissiõie kroonlehed.


4. Värvi lehtrikujulise “krooni” põhi oranžiks, ülejäänud osa kollaseks. Joonistame sisse oranžid tolmukad. Paneme kroonlehtede kontuurid välja õhukeste kollaste vorstidega.


5. Võtke helesinine keraplastiliin ja värvige teise nartsissiõie kroonlehed.


6. Värvi krooni põhi valge plastiliiniga, ülejäänud kollasega. Joonistame sisse kollased tolmukad. Paneme nartsissi kroonlehtede kontuurid välja õhukeste valgete vorstidega.


7. Joonista rohelistest vorstidest õievarred ja kitsad lehed “värvivenitamise” tehnikas. Lisage vartele kahvaturohelist värvi "kuivad lehed".




Pealekandmine plastiliinist “Tulbid”

(plastiliiniograafia)

Sihtmärk: tulpidest kompositsiooni loomine horisontaaltasapinnal, peegeldades kujutavas kunstis taime loomulikke omadusi.

Ülesanded:
- kinnistada plastilineograafia tehnikas töötamise võtteid, arendada sõrmede peeneid üld- ja motoorseid oskusi;
- laiendada kõnemängude kaudu laste sõnavara, õpetada valima antonüüme, arendada loovat kujutlusvõimet, arendada silma- ja värvitaju;
- laiendada laste teadmisi kevadlilledest, kasvatada hoolivat suhtumist loodusesse ja armastust ema vastu.

Tulpide kohta
Tulbi kodumaa on tänapäevase Kasahstani territoorium, kus neid leidub siiani looduses. Esimene riik, kus tulbid kultuuri toodi, oli tõenäoliselt Pärsia. Lill sai oma nime pärsia sõnast "turban". Ja tõepoolest, vormilt meenutab see omamoodi peakatet.
Pärsiast jõudsid tulbid Türki, kus neid kutsuti "lale". Nimi Lale on endiselt idamaades populaarseim naisenimi. 16. sajandiks oli teada juba umbes 300 tulbisorti.
Venemaale toodi aedtulbisortide sibulad esmakordselt 1702. aastal tsaar Peeter Suure ajal Hollandist.
Tänapäeval on teada umbes 2500 tulbiliiki, -sorti ja -sorti. Volgogradi oblastis on looduses kõige haruldasemad ja kaitstumad: kaheõieline tulp, Biebersteini tulp, Gesneri tulp.
Tulbiõied on enamasti punased või kollased, kuid võivad olla kirjud, valged, rohekad ja tumedad, peaaegu mustad.
Tulbi aroom ei ole liiga tugev.
Tulbiõied avanevad päikese käes laialt ja sulguvad öösel ja pilvise ilmaga.
Tulpe võib istutada nii sügisel kui kevadel. Kuid sügisel istutatud sibulatel on aega juurduda veidi enne külma ilma. Need idanevad ja õitsevad kevadel kiiremini kui kevadel istutatud sibulad. Istutusprotseduur on lihtne, aita: kaeva auk, vala vesi, langeta sibul ja kata see mullaga.
Paraku korjatakse sageli lilli asjatult, mõtlemata sellele, et korjatud lill väga ruttu närbub ja sureb. Hoolitsege lillede eest ja imetlege nende ilu!

Edusammud
1. Võtke lilla ja valge plastiliin, segage neid kuni lilla värvi saamiseni. Värvige pildi põhi õhukese kihiga.


2. Joonista tulbiõied virna, eemalda ettevaatlikult liigne plastiliin.


3. Värvi esimene tulbiõis punase plastiliiniga üle, tuues esile üksikud kroonlehed ja kontuuri erkpunaste vorstidega.



4. Värvige kaks ülejäänud lille punase plastiliiniga, tõstes esile ka nende kroonlehed ja piirjooned heledate õhukeste vorstidega. Teise õie keskele joonistame lühikestele kollastele jalgadele mustad tolmukad.



5. Joonista rohelistest vorstidest varred ja lehed värvivenitustehnikas.

Sihtmärk: kinnistada õpilaste teadmisi modelleerimistehnikate kohta; kordama teadmisi tööohutuse ettevaatusabinõude kohta; arendada loogilist ja kujutlusvõimet, grupitöö oskust; laiendada õpilaste arusaamist ametitest; kasvatada töökust ja täpsust.

Ülesanded: Hariduslik : õpetage lapsi mosaiikmeetodil plastiliinist voolima, tutvustage neile sorteplastiliin, jätkake plastiliiniga töötamisel ettevaatusabinõude kordamist;farendada oskust korrata õpetajapoolset tootenäidise analüüsi ja teostada tööd samm-sammult.

Hariduslik: edendada laste mõtlemise, tähelepanu, kujutlusvõime, mälu, tahtejõu, silmade ja peenmotoorika arengut.

Haridus: edendada lastes puhtust, visadust, huvi teema vastu, armastust ümbritseva maailma vastu, sihikindlust, kasvatada ülesannete täitmisel täpsust, visadust.

Varustus: erinevat värvi plastiliin, voolimislaud, värviline paber, värviline papp, liim, kaardid vanasõnadega

Tundide ajal

I. Organisatsioonimoment.

Õpilaste tööruumide kontrollimine.

II. Märkige tunni teema ja eesmärk.

Täna tunnis meenutame plastiliiniga modelleerimise tehnoloogiat, töötame aplikatsiooniga, räägime ametitest ja meenutame vanasõnu töö kohta. Loodan, et teie aktiivne osalemine muudab tunni elavaks ja huvitavaks.

Tagurpidi aplikatsioon - teist tüüpi plastiliini aplikatsioon. teostatakse tavaliselt siledale ja läbipaistvale klaasist või plastikust või papist pinnale. Poisid näpistavad plastiliinitükid ära, rullivad need ringideks, märgistavad (paigutavad) plastiliiniga tulevase joonise kontuuri ja hakkavad järjestikku plastiliiniga lahtisi kohti täitma. Töö lõpus pöörates toodet sileda poolega enda poole, saate maalile või paneelile hämmastava kujunduse!

III. Teadmiste, oskuste ja võimete kinnistamine.

Et töö oleks lihtsam ja huvitavam, “jagasime” rühmadesse. "Niisiis, alustame.

Mida me siit õpime?
Elus sobiv ja vajalik.
Nii et teeme tööd
Aus, hoolas ja sõbralik!

Nüüd räägin teile mõistatusi ja vastuseid aitavad leida tahvlil olevad joonised.

1. Peenikese jalaga Nenila.
Pani kõik riidesse – pani riidesse.
Vaesekese enda peale.
Isegi mitte särki.
(Nõel)

2. Sõbranna hoiab.
Minu kõrva jaoks.
Ühe pistega
Sajand jookseb selja taga
(nõel ja niit)

See on õige poisid. Tuletagem nüüd meelde ohutusreegleid nii klassiruumis kui ka kodus nõelaga töötamisel.

(õpilased räägivad nõelaga töötamisel ohutusreeglitest)

Ja nüüd ütlen teile mõistatuse objekti kohta, mida me sageli kasutame.

3. Tööriist on kogenud.
Mitte suur, mitte väike.
Tal on palju muresid.
Ta lõikab ja lõikab.
(Käärid)

Hästi tehtud! Milliseid kääridega töötamise reegleid peaksite meeles pidama?

(Õpilaste vastus)

Kuulake järgmist mõistatust.

4. Kuigi ta ei ole väga pikk,
Ja ma olen harjunud austama;
Tema ees on tamm ja vahtrad,
Ja kased kummardavad.
(kirves)

5. ise puidust,
Ja pea on raudne.
(Haamer)

Pidage meeles, poisid, kui te ei tööta kirve ja haamriga hoolikalt, võite kahjustada oma käsi, sõrmi ja jalgu. Olge korgi ja haamri kasutamisel ettevaatlik.

Siit tuleb järgmine mõistatus

6. Ma jalutan, kui mul on veidi palav,
Ja leht muutub siledaks.
Saan vead parandada
Ja joonista nooled pükstele.
(raud)

Hästi tehtud! Peamiselt töötavad selle esemega vanemad inimesed, kuid kui te seda "peate" kasutama, siis ärge "unustage", et see töötab elektriga, selle juhtmeid läbib vool. Samuti ärge unustage, et see on kuum ja üks hooletu käsitsemine toob kaasa põletuse.

IV. Töö plastiliiniga.

Liigume edasi tunni järgmise etapi juurde. Iga rühm valmistab plastiliinist karikakra ja kaitseb seda, see tähendab, et nad räägivad sellest luuletuse või lihtsalt "räägivad", mida nad sellest teavad, või laulavad laulu.

(Õpilaste töö rühmades, töö kaitsmine)

V. Loominguline töö.

Nüüd töötame loovalt. Peate koostama kompositsiooni "Suvemetsas". Igale rühmale antakse individuaalne töö:

1. rühm - tehke värvilisest paberist lilled.

2. rühm - valmistage värvilisest paberist ja plastiliinist lilli, seeni ja marju.

3. rühm - valmistage värvilisest paberist päike, pilved ja linnud.

Seejärel asetame valmis robotid ja liimime need valmis alusele ja taustale. Sa peaksid lõpetama suvemetsaga.

(õpilaste iseseisev töö, vaikne kerge muusika heli töö ajal)

Hästi tehtud! Sa pingutasid väga, tuli väga ilus, aga teeme nii, paneme tunni alguses tehtud loomakesed oma metsa, las nad seal elavad.

Töötasite "väga" kõvasti ja olete tõenäoliselt väsinud. Puhkame nüüd.

Kehalise kasvatuse minut. Liblikas
Lill magas ja ärkas järsku üles (torso paremale, vasakule.)
Ma ei tahtnud enam magada (kere ette, taha.)
Ta liigutas, sirutas (Käed üles, siruta.)
Ta tõusis ja lendas. (Käed üles, paremale, vasakule.)
Päike ärkab alles hommikul,
Liblikas tiirleb ja lokkib. (Ringi keerlema.)
Jooksevad, jooksevad õuest
Nad jooksevad, jooksevad õuest (Me kõnnime paigal.)
Kõnni, kõnni niitudel: (Hüppab paigale.)
Kurka-garaburka-kaki-ka-ki-ka, (Lööme käsi.)
Part-hõljuja-vutt-vutt, (Tampame jalgu.)
Hane-vesi-gagi-wagi, (kükitame.)
Kalkun-khripindyuk-shulty-buldy, (lööme käsi.)
Notsupea sajaselg-chakhi-ryakhi, (tapime jalgu.)
Kits-deriboos-mehe-beke, (Kükitame.)
Ram-krutorog-tibu-kick, (plaksutage käsi.)
Lehm-komol a-tpruki-piin, (Tampame jalgu.)
Hobune-kick-igi-vigi. (Me kõnnime paigal.)

VI. Töö vanasõnadega.

Maailmas on palju vanasõnu. Töö kohta käivad ka vanasõnad. Tuletagem neid nüüd meelde. Annan igale meeskonnale kaks vanasõna, kuid need algavad ühelt paberilehelt ja jätkuvad teiselt. Terve vanasõna loomiseks peate leidma algusele õige lõpu. Niisiis, alustame.

(Igale rühmale antakse paberitükid vanasõna alguse ja teisele lõpuga. Õpilased peavad leidma alguse ja õige lõpu. Iga rühm peab leidma kaks õiget vanasõna.)

Vanasõnad tööks:

1.Oskus ja tööjõud (kõik purustatakse).

2.Töö annab alati (ja laiskus võtab).

3 . Tegi töö ära - ( kõndige ohutult).

4. sulab (ta ei söö).

5. Päike värvib maad (ja inimene on töö)

6.Kannatlikkust on - (tuleb ka oskusi).

VII. Räägime ametitest.

Hästi tehtud poisid! Sa tegid kõigi ülesannetega suurepäraselt hakkama. Räägime nüüd ametitest. Nüüd ütlen teile mõned mõistatused ja võite arvata, millistest ametitest me räägime.

Ma leian nad restoranist -
Need inimesed suurtähtedega
Nad heidavad maagiat üle pottide
Kulp käes. (Küpseta)

Lõunasöök lasteaias
Kokk võtab roogadest proove.
Aga mu ema pole läheduses,
Kes seal laua katab? (lapsehoidja, abiõpetaja)

See arst pole lihtsalt arst,
Ta ravib inimeste silmi,
Isegi kui näed halvasti,
Prillidega näete kõike. (Silmaarst)

Ütle mulle, kes on nii maitsev
Kõigil on teda nähes hea meel,
Kui köögis on kosk. (torulukksepp)

Hüppas alla -
Lille küljes rippumas
puudutas maad -
Lill keerdus kokku. (Kajuhüppaja)

Ta kirjutab ja joonistab kriidiga,
Ja võitleb vigadega,
Õpetab mõtlema, mõtisklema,
Mis ta nimi on? (Õpetaja)

Hästi tehtud! Või äkki soovib keegi teile oma erialast rääkida.

(Sõna antakse õpilastele, toimub vestlus ametite üle.)

VIII. Tunni kokkuvõte.

Poisid, vaadake, kui ilusa suvemetsa olete teinud, milliseid ilusaid loomi olete loonud. Ja nüüd ma tahan teilt küsida, kas teile tund meeldis? Paneme kogu töö tahvlile. Töö tuli suurepäraselt välja. Õppisime plastiliinist palle meisterdama, pallist ja nii saimekoostada kompositsioon “Suvemetsas”.Kõik täitsid ülesande. Kõik osutusid ilusateksseened, marjad ja lilled. Kõik õppisid plastiliiniga töötama. Hästi tehtud! Klass läbi!

Plastiliinist isetegemise kevadaplikatsioon lasteaeda

Meistriklass "Minu nimi on mimoos, õitsen enne kõiki teisi. Kus veel sellist ilu näete..."

Katya Kireeva, Omski BDOU "kombineeritud lasteaia nr 204" õpilane.
Vanus: 4 aastat.
Juhendaja: Pavlushko Oksana Mihhailovna, Omski linna BDOU "kombineeritud lasteaia nr 204" õpetaja.

See hõbedaste lehtedega pimestav kollane lill toodi Austraaliast rohkem kui kaks sajandit tagasi. Ainult et see pole tegelikult mimoos: seda imelist loomingut nimetatakse hõbedaseks akaatsiaks.
Niipea, kui mimoosi kergelt puudutate, jookseb kohevast põõsast külmavärin läbi ja see peidab kohe oma lehed, nagu oleks pakase käes kõrvetanud. On arvamus, et mimoos käitub samamoodi, kui ilmub kuri inimene. Botaanikud selgitavad lille sellist käitumist kaitsva reaktsioonina troopiliste vihmade eest.
Armas õrn lill pole mitte ainult tundlik, vaid ka suur argpüks: talle ei meeldi pimedas viibida... Mimosa teab, kuidas end mitte ainult peita, vaid ka kaitsta. Kogu taime vars on kaetud okastega, isegi oa viljad on kuni valmimiseni kaitstud. Ja pärast valmimist oad avanevad ja seemned on tuule poolt kergesti laiali.
Kollaste päikesenööpidega naiivset oksa armastasid paljud. Imelised kevade sõnumitoojad rõõmustavad hallist talvekülmast ja tuiskidest väsinud inimeste silmi nii, et neid on lihtsalt võimatu mitte armastada!
Ladina-Ameerika maade troopikas on mimosa pudica tavaline umbrohi, mida on raske välja juurida, meie kliimas kasvatatakse teda üheaastase dekoratiivtaimena kasvuhoonetes või kodudes.
Brasiilia indiaanlaste hõimud austavad üht räige mimoosi sugulast – Mimosa Hostilist – võlupuuna. Selle kohalik nimi on Zhurema.
Euroopas ilmus mimoos eelmise sajandi keskel. Selle tõi Saint-Domingue'st kapten Paul Tourneur.


Meistriklass on kavandatud: eelkooliealistele lastele, loomeinimestele, õpetajatele.
Eesmärk: paneel võib olla puhkusekingitus või sisekujundus.
Sihtmärk:õpetada lastele plastilineograafia tehnikas mimoosi vormimist.
Ülesanded:
- kinnistada plastiliiniga töötamise tehnikaid: rullimine, rullimine, lamendamine, pressimine;
- käte, silma peenmotoorika arendamine, loova mõtlemise, emotsioonide ja kujutlusvõime arendamine;
- kasvatada täpsust ja huvi plastiliiniga töötamise vastu.
Materjal ja tööriistad:
plastiliin;
värviline papp;
purgi kaas;
virna;
käärid;
kompass;
lihtne pliiats;

Joonlaud;
valge pliiats;
kernel;
Kahepoolne teip.

Edusammud:

Joonistage kompassi abil kartongile ring. Ringi läbimõõt võrdub kaane sisemuse läbimõõduga.


Lõika välja ring - paneeli taust.


Joonistage valge pliiatsiga mimoosi varred.


Rohelisest plastiliinist näpistame ära väikesed tükid ja rullime need õhukesteks flagellideks - varteks.


Asetage lipikud tõmmatud vartele ja vajutage neid sõrmega.



Teeme lehti. Suuremad tükid näpistame plastiliinist ära ja rullime need paksuks flagellaks.


Tasandame flagellad ja teritame servi.


Suru saadud lehed sõrmega alusele.


Joonistame virna abil lehtedele veenid (kõigepealt keskele piki lehte, seejärel “kalasaba” mustriga). Lehed muutuvad justkui kohevaks.



Näpime kollasest plastiliinist väikesed tükid ära ja rullime need pallideks.


Pallidest vormime mimoosiõied. Iga palli surun näpuga alusele.


Sulepulga abil teeme lillepallidesse palju auke.



Teeme pitsist aasa ja liimime selle kaane pahemale poolele, et saaksite paneeli seinale riputada.



Liimige papist alus - taust kahepoolse teibiga kaane külge.


Paneel on valmis.
Saate interjööri kaunistada.


Saab kinkida pühadeks.


Vaadake seda, poisid.
Lihtsalt ära puuduta neid -
Nagu väikesed kanad
Nad istusid koos lauda.
Märtsi kuu. Suvi ei tule niipea.
Ja ka öise jahedusega.
Sellepärast nad on riides
Soojad lilled kasukates.
Olgugi, et kanaema pole
Ära karda lund ja pakast.
Imepärased oksad kohevusid.
Neid nimetatakse mimoosideks. N. Rodivilina


Täname tähelepanu eest!
Kas teile meeldis artikkel? Jaga sõpradega: